מאמרים בשיווק

קסמים בעסקים

באמצעות ייעוץ שיווקי ניתן לפעמים לעשות קסמים בעסקים, קסמים מהסוג שיוצרים תפנית לעסק, מכוונים ומרימים אותו לדרגה הבאה. חשיבה יצירתית מחד וממוקדת מאידך מסייעת רבות להפניית המשאבים של העסק לכיוון האחד אשר יתרום במידה הרבה ביותר לפתרון הבעיה איתה מתמודד העסק. חשוב לציין כי הבעיה המובילה אינה תמיד דווקא העדר מכירות. סיפורי הרצ"ב ימחיש את הנאמר.

זהו סיפורה של שלומית יזמית צעירה, גבנית המוכרת ומשווקת גבינות עיזים. את שלומית פגשתי ביריד טבע שהתקיים בעיר יפו לפני כשנתיים. שם היא העמידה דוכן כמידי שבוע בכל פעם במקום אחר בו מכרה גבינות עיזים מדהימות וטעימות. אחרי הכרות מקרית קצרה ביקשה שלומית את עזרתנו ותיאמנו פגישה. בניתוח מצב העסק ומצבה האישי מצאנו כי שלומית היא אם חד-הורית ל- 4 ילדים קטנים, אופי העבודה הקשה הדורש נסיעות מרובות, תיאומים מגוונים ואף כוח פיזי לסחיבה והעמדת הדוכנים התישו את רונית. כאשר מדובר באם בעלת כל כך מעט מנגנוני תמיכה המצב היה קשה כפליים. הרעיון המרכזי ל"הצלת" שלומית היה לסייע באיתור זמן פנוי לניהול הבית והילדים וזאת מבלי לפגוע בהכנסות אלא תוך הגדלת המכירות. אתגר לא קטן.

כשמחשבה זו בראשי הוחלט על הקמת אתר אינטרנט אשר יעביר אליו את מרכז כובד מכירות העסק ובכך יאפשר לרונית לוותר על חלק מהדוכנים הפיזיים. את שלומית ליוויתי בהקמת האתר והעלאתו לאוויר כאשר אנו מייעצים בכל שלבי העבודה: מבנה, גרפיקה, תכנים, כתיבה ועוד.

האתר הפך להיות חנות מקוונת אליה הוספנו מוצרים מגוונים בתחום האורגני, הטבעי והבריא כגון ירקות ופירות אורגנים, דגים טריים, עופות אורגניים ועוד. כעת סל המוצרים התרחב והלקוחות נהנים ממגוון של מוצרים. הזמן של שלומית התפנה והיא הקימה מחלבה קטנה בה היא מגבנת באופן אישי את מירב הגבינות ובכך חוסכת הוצאות ספקים. המחלבה יצרה גם מוצר חדש: ימי גיבון בהם לומדים המבקרים כיצד לגבן בבית, טועמים ומבקרים בדיר העיזים ואם יש המלטה אז האטרקציה גדולה עוד יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button