כתובתנו:
רח' קרליבך 12, ת"א 64730
טל:03-6134773
פקס:03-6134751
דוא'ל:
צור קשר

__

בוליווד 90210

אנשים נוטים לטעות וחושבים שבוליווד היא תעשיית סרטים קטנה ולא רלוונטית, שמוציאה סרטים סוג ב' עם הפקות זולות ומי שקצת יותר מבין, שואל למה בכל הסרטים יש בחור עם שפם שקופץ מאחורי עמוד או עציץ.

המציאות היא שכיום יותר מפעם, בוליווד מוציאה סרטים עם הפקות מושקעות והופכת לאיכותית ונחשבת יותר. בשנים האחרונות ישנה עליה מתמדת בכמות החשיפה לז'אנר הבוליוודי ולקולנוע ההודי.

קצת נתונים – כל שנה יוצאים בהודו בממוצע 1200 סרטים, שהם בערך 3 סרטים ליום. כל שנה כ- 3 מיליארד צופים נחשפים לסרטים ההודים (מתוכם 1.3 מיליארד הודים). הסרטים מתורגמים לכ- 120 שפות שונות ברחבי העולם.

עם יד על הלב אפשר להגיד שהוליווד צריכה להיזהר... שם כנראה כבר הפנימו את הפוטנציאל שבקולנוע ההודי וכיום כבר כ- 5% מהתעשייה נשלטת על-ידי חברות הפקה הוליוודיות. אפילו סטיבן שפילברג ישתף פעולה עם איל עסקים הודי על הקמת חברת הפקות מיוחדת שתתרכז בסרטים הודים. גם שכר הכוכבים הבוליוודיים לא היה מבייש את שחקני בוליווד, למרות העוני המחפיר בו חיים רוב אזרחי הודו.

כבר מזמן שסרטי בוליווד אינם נענוע ראש מצד לצד ומחבואי מאחורי עצים. באנלוגיה לישראל, זה כמו שיגידו שהקולנוע הישראלי הוא סרטי בורקס. נכון שאלו סרטים ישראלים וכבודם במקומם מונח, אבל הקולנוע התפתח מרחק שנות אור מאותם סרטים של זאב רווח ויהודה ברקן מימיי "מי מתעסק זה מיקו".

את הטרנד והעלייה בביקוש לתכנים הודים, מסביר שי שמשון מבעלי ערוץ הוט בוליווד, בכך ש: " בשנים האחרונות הודו נהפכה למעצמה בכל תחום וחלה עלייה במודעות העולם ככלל ובארץ בפרט, לרבגוניות והעושר התרבותי שלה, שהביאו אנשים להתעניין בדובדבן שבקצפת – תעשיית הסרטים. כבר שנים שבוליווד מייצרת את שוברי הקופות הגדולים בעולם מבחינת כמות צפייה, אך לא הייתה לכך חשיפה מחוץ לגבולות הודו. להבדיל אלף הבדלות, הטלנובלות הלטיניות מייצגות הכי טוב את הצמא לתכנים מתרבות אחרת ואת היכולת של אנשים להתמכר אליהן, כנראה שכעת הגיע תורה של התרבות ההודית".

 
בניית אתר אינטרנט
All Rights reserved to Uri Etun PR LTD. 2009