כתובתנו:
רח' קרליבך 12, ת"א 64730
טל:03-6134773
פקס:03-6134751
דוא'ל:
צור קשר

__

תחלואי הכנסת - ראיה ממבט אחר

לקראת מושב החורף של הכנסת, ניתוח חדש של המכללה הישראלית לפנג שוואי, חושף את הסיבה האמיתית להתנהלותן הלא יציבה של ממשלות ישראל.

מה הקשר בין תופעות של מוסר לקוי, תחלואי שלטון, תהליכי קבלת החלטות ויחסי גומלין בין הרשויות ובין מוקדי הכוח במדינה לבין ראיית העולם הפנג שואיית של הרשות המחוקקת, המבצעת והרשות השופטת.

בין הממצאים:

השרים יושבים באולם המליאה (שם נערכות ההצבעות החשובות ביותר וזה המקום בו אמורה להתבטא נוכחותם), כשמיקומו הוא במעיין בונקר - אין בו אור ואוויר והאווירה כהה וכבדה. יש הזנחה של המקום אשר מעוצב בצורה ארכאית. השטיחים מיושנים, קירות העץ הכהה לא הוחלפו או שונו מזה 50 שנה. החן של קיר האבן היפה של דני קרוואן פשטו נעלם בתוך הצבע החום השולט בכל.

בפנג שואי הצבע החום מתואר כאלמנט האדמה. אלמנט זה בכמות גדולה מידי בעיצוב מייצר סטגנציה ועייפות, חוסר רצון לשינוי ודיכאון. בנוסף – במקומות שאין בהם זרימת צ'י בדמות אור, אוויר או עיצוב זורם ואופטימי נוצר "שא-צ'י" מושג בפנג שואי המתאר אנרגיה חולה, אשר גורמת לעצלנות, קושי בתפקוד ואף חולי. בנוסף מעליהם תלויות 12 הגיליוטינות, (זה הוא שמן המקורי מזה 50 שנה) קורות ענק אשר נתלו למטרות אקוסטיקה המהוות בפנג שואי קושי עצום. יצירת לחץ מתמיד על החלק העליון של גוף האדם היושב תחתן.

המבנה הבסיסי של הכנסת מתאר פשטות ותקופה אצילה של דמוקרטיה מאוזנת. המבנה הקובייתי המרובע משדר יציבות ופשטות, תחושה שכולם באמת שווים. אז מה קרה לנו בדרך?

1.יין ויאנג שאינם באיזון - רחבת הכנסת חשופה וענקית אין בה רוך או עצירה של הצ'י, קרינה חזקה של אור ותחושת מדבר ומרחב מוגזם.חוסר אינטימיות במעבר שבין שער הכנסת לבין מבנה הכנסת עצמה. לאחר מסלול הליכה ארוך (ברוח, שמש, גשם) לכניסה, נתקלים בעצם ב"נפילה" של התקרה. ממרחב אנחנו נכנסים לתקרה מונמכת שיוצרת תחושת לחץ על הראש ועצב. ממול בדלפק עגמומי שמזכיר דלפק של מלון עלוב משנות ה -70 יושבים השומרים. כבר בכניסה יש משהו קאוטי ועלוב. אין שילוט ברור המסביר לאן ניתן להגיע  ובעיקר אין תחושה שהמקום מכובד ומכבד. זהו הוא בית הנבחרים שלנו.

2.תחושות וסימבולים - משהו בעיצוב הכללי מאוד לא ברור, אין שום שפה אחידה. בפסל הניצב משמאל הכניסה בדמות שבעת המינים גם הוא מעביר תחושה כבדה וקשה. יש כאילו מסר ברור שמסתובב בעיצוב הכנסת - חיינו קשים ובלתי נסבלים יש בהם עליבות והישענות יתר על העבר. ההישרדותיות המועברת מכל פינה (נכון שזו ההיסטוריה של העם היהודי, אבל מה עם העתיד?).

3. נושא הזמן - הנושא החשוב ביותר בפנג שואי הוא השפעת הזמן על מבנה. הכנסת נבנתה בתחילת שנות ה- 60, כך שהמפה האסטרולוגית של מבנה הכנסת שייכת לתקופה זו. בטכניקה זו קיימים הסברים למתחולל בכל איזור וחדר ויש גם אפשרויות להקל ולפתור את הבעיות האנרגטיות העולות מכך. הקושי הגדול ביותר נמצא באנרגיה שנמצאת בכניסה לכנסת ומתוארת סיטואציה אשר מחריפה משנת 2004. הדימוי הוא של שני גנרלים הנאבקים אחד בשני ויוצרים מלחמה

 
בניית אתר אינטרנט
All Rights reserved to Uri Etun PR LTD. 2009