פוטושופ, גם טקסט צריך עיבוד

פוטושופ, גם טקסט צריך עיבוד

תוכנת פוטושופ היא תוכנה מאוד מורכבת ומאוד מוצלחת לעיבוד גראפי של תמונה, אך מה בנוגע לטקסט, האם טקסט ניתן גם לעיבוד בצורה כזו? בקלות וביעילות? עניין הטקסט, או יותר נכון להגיד, נושא הטיפוגרפיה בתוכנת פוטושופ מטופל בצורה מאוד מקצועית, מלמדת ומושכלת, רוצים לעצב כרטיס ברכה, כרטיס ביקור או אולי פליירים, אין בעיה, נעבד את התמונות כפי שמתבקש, אך צריך גם להיות מלל של טקסט בגראפיקה הצבעונית, וכאן פוטושופ נותנת מענה יפה מאוד.

עבודה עם טקסט בפוטושופ

עבור גרפיקאים שמנוסים בתוכנה ומכירים את רזי הטיפוגרפיה, העניין די פשוט להם, הם פשוט בוחרים בפונט שנראה להם מתאים, בגודל צבע הטיה הבלטה ומשלבים אותו עם הגראפיקה שנעשתה. לאלה שלא ממש מכירים את התוכנה ובוודאי וודאי לא מכירים טיפוגרפיה כלל וכלל, יכולים לפעול בשיטת "ניסוי וטעייה" מקלידים איזה טקסט שרוצים נעזרים בכפתור ה T הכוונה היא לטקסט כמובן, ואז ניתן לגשת לאחד התפריטים של הטקסט ולהגדיר באיזה פונט יהיה מדובר, מה יהיה גודלו, גובהו רוחבו, אפשר לבחור כל פונט העולה על דעתכם ברשימת הפונטים שנפתחת בלחיצה עליה.

הטקסט נכתב, זמן לשלבו עם הגרפיקה.

לאחר שהטקסט נכתב, הגודל המתאים נבחר, סוג של פונט, צורת אפקט על הפונט אם מדובר בהבלטה או בקו תחתי, או ב talic  שהכוונה היא טקטס שנכתב בהטייה, הטקסט הופך לשכבה בפני עצמו, כך שאין חשש להתחיל ולהזיז אותו מאזור לאזור, עד שתראו שהמיקום, קומפוזיציה, של הטקסט נראה לכם מתאים, משרת את המסר שאותו פלייר רוצה לשדר, ישנה אפשרות כמובן לבחור בצבע שבו רוצים שייצבע הטקסט, אך הכל כמובן בהתאם לנושא שאמור לעבור במסר מובן על גבי אותו פלייאר שאותו אמורים לעצב, ואז להתאים את גודל הטקסט בהתאם לאלמנטים של הגראפיקה.

הפלייר מוכן צריך לשמור כמובן

לאחר סיום כל ההכנות וההתאמות, נראה שהגראפיקה מאוד מתאימה לעיצוב הטקסט, ומיקום הטקסט מאוד מתאים להעברת המסר של אותו פלייר, ניתן יהיה להמשיך ולשמור את הקובץ תחת שם נוסף, אלא אם כן רוצים "לדרוס" את השם. שומרים תחת שם בקובץ jpg שזוהי סיומת די נפוצה לשלוח קבצים לדפוס וזהו יש לכם פלייר שלכם עם טקסט וגרפיקה משולבים שבניתם הכל לבד, בעזרת תוכנת פוטושופ.

דילוג לתוכן